Zawroty głowy, mdłości, omdlenia, problemy z koncentracja i ból brzucha

Witam od około trzech tygodni miewam dziwne objawy zawroty głowy, mdłości,omdlenia,bóle brzucha,problemy z koncentracją oraz pieczenie i świąd miejsc intymnych co dziwe objawy te nie występują ciągle pojawiają sie nagle, przeważnie co drugi dzień ..proszę o pomoc,dodam że leczę się na depresję.

Witam serdecznie,
oczywiście wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna, jednak warto także, szczególnie ze względu na objawy somatyczne i historie depresji kontaktować się ze specjalistą zdrowia psychicznego. Pisze Pani, ze leczy się na depresję (nie wiem czy u lekarza psychiatry czy także ma Pani psychoterapię) jednak warto te objawy także zgłosić osobie Panią prowadzącą (bez względu na to czy to jest lekarz czy psychoterapeuta). To bardzo ważne, choć zdaję sobie sprawę, ze może być trudne. I tak, generalnie myślę, ze jeśli dotychczas tak nie jest to warto skonsultować się z psychoterapeutą. Mam niewiele szczegółowych informacji o Pani leczeniu, jednak gdyby Pani chciała to zapraszam do bezpośredniego kontaktu mailowego (swisniewska72@gmail.com), może będę mogła bardziej pomóc. Pozdrawiam.

Oprócz wyeliminowania przyczyn biologicznych (lekarz pierwszego kontaktu, dodatkowe badania), co powinno być pierwszym krokiem, zastanawia mnie Pani relacja ze specjalistą, u ktorego leczy się Pani na depresję. Czy ma Pani stały, najlepiej cotygodniowy kontakt z tym specjalistą i może omówić swoje objawy? Jeżeli leczenie depresji (jak w wielu przypadkach) polega jedynie na farmakoterapii i sporadycznym kontakcie z lekarzem w celu uzyskania recepty, niezbędny jest kontakt ze specjalistą, który ma uprawnienia psychoterapeutyczne. Polecałabym specjalistę, który ma kwalifikacje w nurcie psychodynamicznym.

Witam Panią serdecznie. W pierwszej kolejności należałoby się zająć Pani zdrowiem fizycznym tj.: wizyta u lekarza rodzinnego i konieczna moim zdaniem wizyta u lekarza ginekologa. Po drugie, chociaż równie ważne należałoby się zastanowić nad leczeniem Pani depresji. Nie pisze Pani u kogo się leczy, jak długo i w jaki sposób natomiast ważne, żeby udała się Pani na konsultację do doświadczonego psychologa - psychoterapeuty (najlepiej pracującego w ujęciu psychodynamicznym), który by Pani nakreślił nad czym warto byłoby pracować na sesjach w systemie cotygodniowym. Małgorzata Danielewicz