Zażycie dodatkowych tabletek antykoncepcyjnych ze względu na biegunkę

Witam, od roku zażywam tabletki antykoncepcyjne Zoely (24+4), Jednak ze względu na biegunkę i podczas tego cyklu zmuszona byłam zażyć tabletki z dodatkowego blistra (14 i 15 dzień cyklu). Czy w takiej sytuacji mam skończyć branie tabletek czynnych 2 dni wcześniej wcześniej, czy po prostu mogę trzymać się schematu i nie zmieniać dnia rozpoczęcia opakowania (wtedy oznaczałoby to, że przyjmę 26 tabletkę czynnych w cyklu). Pozdrawiam i proszę o rozwianie wątpliwości.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę może Pani postąpić zarówno w pierwszy jak i drugi opisany sposób. Każda metoda pozwoli zachować pełną skuteczność antykoncepcyjną. Wybór należy do Pani.