Wcześniejsze zażycie tabletki placebo podczas antykoncepcji hormonalnej

Witam! Od 9 miesięcy borę pigułki antykoncepcyjne Y**, dzisiaj wzięłam ostatnią pigułkę z pierwszego blistra 7 godzin wcześniej niż powinnam. Czy zaburza to dawkę hormonów i czy jest potrzeba abym zabezpieczała się dodatkowo prezerwatywą? Czy powinnam brać następne pigułki o tej samej godzinie, o której brałam wcześniej? Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Wcześniejsze przyjęcie tabletki (o nie więcej niż 12 godzin) nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. W Pani przypadku, jak rozumiem, doszło do wcześniejszego przyjęcia białej tabletki - tabletki placebo, która nie zawiera substancji czynnych. Tym bardziej nie ma Pani powodów do obaw. Tabletki z nowego opakowania może Pani przyjmować zgodnie z poprzednim schematem.
Pozdrawiam