Zbyt długa miesiączka przy silnym bólu brzucha

Dzień dobry, mam pewne pytanie . Mam 14 lat i to jest moja czwarta miesiączka i pierwszy raz dostałam ją w terminie. Mam ją 9 dzień i przez cały czas zabarwienie krwi jest ciemno brązowe. W dodatku dwa dni temu oraz wczoraj podczas normalnego funkcjonowania nagle zaczął mnie bardzo boleć brzuch (aż mi się chciało wymiotować), zrobiło mi się czarno przed oczami i ledwo doszłam do łóżka, aby sie położyć. Proszę o pomoc, niepokoję się .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ dopiero rozpoczęłaś miesiączkowanie zdecydowanie nie powinnaś niepokoić się nieregularnością cykli czy też różnym czasem trwania/obfitością miesiączek. Twoja gospodarka hormonalna potrzebuje jeszcze sporo czasu, by się unormować. A propos dolegliwości bólowych jamy brzusznej to nie wiązałabym tego z miesiączką, a raczej z przewodem pokarmowym. Jeśli ból się powtórzy porozmawiaj z rodzicami i wspólnie udajcie się do lekarza.