Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zerwanie mięśnia Achillesa i sposoby leczenia

Witam Zerwałem Achillesa.Tydzien temu miałem operacje. Co powinienem jaką stosować dietę żeby przyspieszyć leczenia i gojenie rany. Jestem sportowcem. Pozdrawiam Paweł.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Jako tako nie mamy zaleceń dietetycznych dla lepszego leczenia się ścięgna Achillesa. Można jedynie odżywiać się zdrowo i racjonalnie. Ważniejsza później będzie indywidualna rehabilitacja.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
umów wizytę 0

Dieta powinna zawierać pełnowartościowe białko (dobrej jakości mięso, ryby, nabiał, jaja) - może to pomóc przy regeneracji uszkodzonych komórek. Tak naprawdę warto zadbać, aby dieta była prawidłowo zbilansowana i dostarczała wszystkich składników odżywczych, aby organizm był prawidłowo odżywiony. Dzięki temu większość energii będzie mógł skupić na odbudowywaniu uszkodzonych tkanek. Zapotrzebowanie na białko po operacji wzrasta w stosunku do osób zdrowych. Dodatkowo białko zwierzęce jest dobrym źródłem argininy - aminokwasu, który nasz organizm również sam wytwarza, ale dodatkowa jego ilość może być w procesie gojenia się ran bardzo przydatna. Jest to związek, który przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększa transport tlenu oraz składników odżywczych do uszkodzonych komórek. Jest także prekursorem kolagenu. Warto także spożywać produkty bogate w witaminę A, C, E oraz cynk i selen.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety