Zespół Downa i silne zaparcia

mój synek 2lat. urodził się z zespołem downa od ok miesiąca ma straszne zaparcia jak już coś mu się uda to są to 4 małe bobki wielkich rozmiarów aż pojawił się hemoroid pedjatra przepisał debridat 7,78mg/g dostaje go od 2 dni ale narazie nie widzę rezultatów w ogóle czy ten lek jest ok.dla niego Pani genetyk kazała podawać mu omegamed baby+D oraz Kidabion 5ml. dziennie zastanawiam się czy to nie wpływa jakoś na to zatwardzenie i czy nie przedawkowuje czegoś bo niektóre składniki się powtarzają

na podstawie mojego doświadczenia mogę zasugerować odstawienie Omegamed +D, wit. D czasem powoduje u dzieci zaparcia.Poza tym w diecie unikac ryżu, bananów i surowych jabłek. Powinien pomóc kompot z suszonych śliwek, jabłek i gruszek.Prosze podać dziecku jakiś preparat z bakteriami jelitowymi np.Dicoflor, lakcid itp.