Zmęczenie, senność i ogólne osłabienie - czy jestem chora?

Witam! Mam 14 lat i od około roku boli mnie w okolicy lewej piersi, zawsze, gdy rano wstaję, ale czasem też jak się bardzo ruszam albo dłużej leżę. Byłam u kardiologa i miałam tylko zrobione EKG i wyszło w porządku. Ostatnio od kilku miesięcy boli mnie także głowa, z tyłu z lewej strony, w skroni lewej lub jak jem górna lewa część szczęki. Ogólnie od rozpoczęcia tych bólów głowy czuję się bardzo osłabiona, zmęczona, a w dodatku zauważyłam, że nogi mi się trzęsą i uginają mi się trochę. Myślałam, że to może być tarczyca, ale miałam robione jakieś badania na to, tzn. tylko krwi i że niby nic mi nie jest, ale jestem bardzo osłabiona i spać mi się chce. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji objawy są dość nieswoiste, szczególnie biorąc pod uwagę prawidłowe badanie EKG oraz badania w kierunku zaburzeń czynności tarczycy. Przyjmując, że w badaniu fizykalnym nie ma odchyleń od normy, warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne i obrazowe, takie jak: morfologia krwi, analiza moczu, transaminazy, glukoza na czczo, lipidogram, zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz ewentualnie USG jamy brzusznej.
Trudno wskazać jedyną przyczynę, można podejrzewać niedokrwistość, ale sytuacja wymaga przeprowadzenia wielu badań, a rozpocząć należy od badań zlecanych przez lekarza rodzinnego.
Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl