Zmiana tabletek - kiedy zacząć nowe opakowanie?

Witam! Lekarz ginekolog podczas ostatniej wizyty polecił mi zmianę tabletek, ponieważ poprzednie poza wyregulowaniem cyklu nie spełniły swojej pierwotnej roli,jaką była poprawa stanu cery trądzikowej a dodatkowo obniżyły libido. Lekarz poinstruował mnie, żebym pierwsze opakowanie nowych tabletek zaczęła standardowo po tygodniowej przerwie, ale w Internecie znalazłam stronę z informacjami nt. stosowania moich nowych tabletek i jest tam napisane, że pierwszą pigułkę należy przyjąć następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki poprzedniego leku, ale można też po 7dniowej przerwie. Nie wiem co robić. Czy postępować zgodnie z tym, co powiedział lekarz czy wg ulotki?? Lekarza już o to nie zapytam bo nie zdążę się umówić (tym bardziej ze dzisiaj mam pierwszy dzień przerwy czyli de facto powinnam już przyjąć wg ulotki pierwszą tabletkę). Czy będą jakieś skutki uboczne jednego czy drugiego sposobu? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Oczywiście oba postępowania są słuszne. Zaleca się zrobić 7dniową przerwę, zawsze jednak można ją skrócić, choćby aż do jej pominięcia.
W pierwszej jednak kolejności powinna się Pani stosować do rad lekarza.

Pozdrawiam.