Zmiana terminu najbliższego okresu. Jak to zrobić?

Chciałam się dowiedzieć, czy jeśli postąpię tak jak opiszę, to będzie prawidłowo. Mianowicie 20.11 kończę opakowanie tabletek, ale chciałabym nie robić teraz przerwy 7-dniowej tylko przełożyć ją, żeby zaczęła mi się 1.12. Czyli teraz powinnam skończyć to opakowanie 20.11 , a 21.11 rozpocząć nowe, czyli kontynuować branie tabletek i co potem? Żeby ta przerwa zaczęła mi się 1.12 powinnam wziąć z tego opakowania 10 tabletek i i tak po prostu przerwać dalsze branie? Czy mogę w ten sposób zrobić, bo zasadniczo nie chcę łączyć dwóch całych opakowań, tylko zależy mi żeby okres rozpoczął mi się 3.12. I czy jeśli to rozwiązanie jest prawidłowe czy będę zabezpieczona tak samo jak do tej pory? Mam nadzieję, że nie obniży to skuteczności tabletek? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Niestety Twój schemat postępowania jest niedopuszczalny. Jeżeli nie chcesz, by miesiączka pojawiła się w najbliższych dniach, oczywiście możesz rozpocząć nowy blister bez robienia 7-dniowej przerwy. Warto jednak, byś przyjęła to opakowanie do końca.

Pamiętaj, że substancją czynną tabletek antykoncepcyjnych są hormony, które wpływają na Twoją gospodarkę hormonalną. Jeżeli przerwiesz przyjmowanie tabletek w połowie cyklu może dojść do poważnych zaburzeń. Oczywiście, musisz zdawać sobie sprawę, że wraz z odstawieniem tabletek tracisz ich działanie antykoncepcyjne.

Reasumując, zdecydowanie odradzam przerywanie blistra w połowie.
Pozdrawiam.