Zmieniłam tabletki i nie mam okresu - co robić?

Zmieniłam tabletki zgodnie z zaleceniem ginekologa. Nowe opakowanie wzięłam po 7 dniowej przerwie. Przy starych tabletkach okres występował w środę. Teraz niestety go nie mam i zastanawiam się czy możliwe jest, że tabletki spowodowały przesunięcie krwawienia? Czy byłam zabezpieczona tak samo jak w przypadku starych tabletek? Czy powinnam była stosować dodatkowe zabezpieczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zmiana preparatu jak najbardziej może wpłynąć na "jakość" krwawienia z odstawienia. Nowy preparat to w większości nowe hormony i inne dawki. Może to powodować przedłużenie czy skrócenie krwawienia, a także zwiększenie czy zmniejszenie obfitości. Nie zmniejsza to jednak skuteczności antykoncepcji.
Proszę zatem cierpliwie poczekać do końca przerwy, a jeśli krwawienie nie wystąpi, skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.