Żółte gałki oczne - co jest przyczyną?

Witam! Jestem siedemnastoletnim chłopakiem i mam duży problem. Od jakichś 2-3 lat mam żółte gałki oczne. Czytałem na wielu forach, że to objawy WZW, żółtaczki itp. Mojej pytanie brzmi: skąd to się wzięło? Jak to leczyć? Dodam, że prowadzę bardzo aktywny tryb życia, jestem sportowcem. Czy to, że czasami spożywam alkohol mogło mieć na to wpływ? Do moich żółtych oczu dochodzi przekrwienie. Nie wiem czy z braku snu, czy z ogólnego przemęczenia. Boję się iść do lekarza, bo zapyta o alkohol, o którym moi rodzice nie wiedzą. Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie macie pojęcia, jak wielki jest to dla mnie problem, gdy nie mogę ludziom spojrzeć w oczy, muszę uciekać wzrokiem, bo nie chcę, by to widzieli. Już kilkanaście osób mówiło mi o tym, że widzą u mnie żółte oczy. Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Witam!
Po pierwsze proszę iść do lekarza internisty (lekarza pierwszego kontaktu), który powinien zlecić wykonanie badania poziomu bilirubiny we krwi. Podwyższony wynik odpowie na pytanie, czy mamy jakiś problem czy nie. Bo może Pan po prostu ma takie oczy i już.
Bilirubina to taki barwnik związany z wątrobą, ale związek z alkoholem wydaje mi się wątpliwy, chyba, że pije Pan dużo i od dawna?
Czyli idzie Pan do lekarza i kropka. Nie ma się czego bać - zapewniam!
I jeszcze jedno - nadużywanie alkoholu w tak młodym wieku - proszę się nad tym zastanowić.
Pozdrawiam