Żona mnie zostawiła. Co mam robić?

Nie wiem co robić. Mam 41 lat, byliśmy w związku 6 lat, mamy wspaniałą córeczkę, którą kocham ponad życie. Teraz ona mi to wszystko zabrała, wyjeżdża 500 km ode mnie.

Twierdzi, że nam nie wyszło, nie bierze pod uwage moich uczuć i tego, że to ja większość czasu poświęcałem dziecku (ona pracowała w knajpie, ja pracuję w firmie państwowej). Dziecko jest bardzo związane ze mną, a teraz zostaję sam. Nie mogę sobie z tym poradzić, nerwy mi siadają, nie mogę znaleźć sobie miejsca, nie śpię po nocach, bo ciągle myśle o nich. Próbowałem z nią rozmawiać, prosić, abyśmy spróbowali zacząć od nowa, ale bez skutku. Myślę, że ma kogoś, bo ostatnimi czasy poźno wracała do domu, czasami nad ranem, bez słowa wyjaśnienia. Raz mnie zdradziła, ale wybaczyłem jej i chyba to nie było dobrze.

Proszę o pomoc. Co mam robić, żeby nie zwariować, żeby mi serce nie pękło? Ja już nie mam siły, ciągle myślę o tym i to mnie dobija, a nie potrafię o tym zapomnieć. Pozdrawiam.

Witam!

Rozstanie z małżonką było trudnym przeżyciem, które wzbudziło wiele emocji. Nie powinien się Pan obwiniać, ponieważ żona nie ma widocznie zamiaru dalej tworzyć z Panem związku. W tej sytuacji powinien Pan zwrócić szczególną uwagę na siebie.

Emocje i napięcie powodują złe samopoczucie i zaburzenia snu. Myślę, że mógłby Pan skorzystać z pomocy psychologa. Rozpad związku, z którym wiązało się wiele uczuć i nadziei, jest sytuacją niezwykle obciążającą psychicznie.

Warto w tej chwili zadbać o swoje samopoczucie i stan psychiczny. Spotkania z psychologiem pozwolą Panu zrozumieć to, co się dzieje z Panem, przepracować emocje i zamknąć ten okres życia.

Natomiast w kwestii córki i kontaktów z nią warto skonsultować się z prawnikiem i dowiedzieć, jak dochodzić swoich praw jako ojciec. Poznanie praw i obowiązków związanych z ojcostwem będzie dla Pana bardzo pomocne, gdyż pozwoli Panu odpowiednio załatwić sprawę z żoną.

Bardzo dobrze, że ma Pan dobry kontakt z córką. Powinien Pan dbać, żeby nadal taki był. Dlatego tak ważne jest, żeby odzyskał Pan dobre samopoczucie i równowagę psychiczną. Wtedy będzie Pan mógł odpowiednio rozwiązać tę sytuację.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie

Na pewno rozstanie z żoną jest bardzo trudnym doświadczeniem i dlatego ma Pan teraz problemy ze snem, rozstrojone nerwy. Jeśli żona podjęła decyzję o rozstaniu i mimo rozmów z Panem, nadal tą decyzję podtrzymuje, teraz najważniejsze, żeby Pan zajął się sobą, przepracował swoje problemy np. przy pomocy psychologa, uporządkował swoje emocje, żeby mógł się Pan wzmocnić. Jeśli chodzi o kontakty z córką, wspaniale , ze ma Pan dobrą relację z dzieckiem i warto dalej nadym pracować. Koniecznie trzeba skonsultować się z prawnikiem , który pomoże Panu ustalić Pana prawa , żeby mógł Pan prawnie ustalić stałe częste kontakty z córką. Na pewno przy pomocy psychologa, osób bliskich, przyjaciół uda się Panu odzyskać równowagę psychofizyczną, siły i energię , by odpowiednio uporać się z tym wszystkim.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta