Bóle kości, senność, zmęczenie. Czy to coś poważnego?

Mam 32 lata, jestem kobietą. Od jakiegoś czasu źle się czuję. Jestem ciągle zmęczona, senna. Jestem bardzo blada, bolą mnie kości, jest mi ciągle zimno. Ból kości jest tak czasami dokuczliwy, że jak chodzę, to boję się, że moje nogi nie utrzymają ciężaru mojego ciała (w listopadzie ważyłam prawie 61 kg, dziś waże 55-56 kg). Ból kości bardzo dokucza mi również w nocy podczas snu, nie wiem, jak ułożyć nogi i rece. Robiłam badania krwi i to są wyniki: WBC - 3,7, RBC - 3,11, HGB - 8,9, HCT - 28,2, MCV - 90,7, MCH - 28,6, MCHC - 31,6, PLT - 157. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wśród przedstawionych wyników uwagę zwraca obniżone stężenie leukocytów. Stężenie erytrocytów również jest zbyt niskie. Ponadto obniżone stężenie hemoglobiny wskazuje na niedokrwistość. Zważywszy na średnią objętość krwinki czerwonej (MCV), która mieści się w normie, jest to niedokrwistość normocytarna.

Niepokojące są również opisywane przez Panią bóle kostne. Na podstawie przedstawionych informacji nie można określić ich przyczyny, jednak, zwłaszcza w zestawieniu z wynikami morfologii, mogą być ważnym sygnałem, którego nie należy lekceważyć.

Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, gdyż niezbędny jest szczegółowy wywiad i badanie lekarskie, uzupełnione badaniami dodatkowymi. Na ich podstawie lekarz będzie mógł ukierunkować dalszą diagnostykę i skierować do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam