Co może powodować uczulenie na oczach?

Witam. Jestem kobietą i mam 25 lat. Od ponad roku mam problem z uczuleniem w okolicach oczu. Zaczęło się to gdy pracowałam w Holandii przy kwiatach. Objawami są przede wszystkim zaczerwienienie, pryszczyki i ból w okolicach oczu. Pryszczyki swędzą- występują na skroniach przy oczach, powiekach i pod oczami:(. Byłam u dermatologa, alergologów. Zrobiłam testy na substancje chemiczne, które nic nie wykazały, a także testy pokarmowe i wziewne, które wykazały po przetarciu uczulenie na kakao:( Robiłam także badanie na Ige- które wyszło dobrze, a także badanie na pasożyty, które również nic nie wykazało. Próbowałam już wszystkiego:( Jestem załamana, gdyż nie wiem co może powodować to uczulenie. Nie używam już kosmetyków, jednakże uczulenie nie znika:( Jeżeli chodzi o leki to używałam już prawie wszystkiego. Zaczęłam od przemywania rumiankiem, siemie lniane, po wizycie u dermatologa zaczęłam stosować c*** masc i c***, c*** i d***, h***, z*** i inne leki alergiczne. Po wizycie u alergologa P*** i c*** maść. Jednakże jedyne co pomaga to c*** masc, którą używam codziennie, a wiem, że bardzo szkodzi i nie wolno jej stosować na oczy, gdyż powoduje zanik skóry. Gdy tylko ją odstawiam uczulenie powraca:( Zauważyłam, iż uczulenie nasila się przed miesiączką i w czasie miesiączki. Gdzie mam się jeszcze udać? Co mogę zrobić? Proszę o odpowiedź:(

Witam,

Przede wszystkim nie wiemy dokładnie z czym mamy do czynienia w Pani przypadku. Wyniki tzw."testów alergicznych" są niestety mało wiarygodne-ich wyniki dodatnie lub ujemne niewiele znaczą. Nie muszą wykluczać lub potwierdzać alergii. Przyczyna może być też zupełnie inna-zapalenie skóry bądź inna jej choroba.
Wiem, że była Pani u dermatologów i alergologów, jednak potrzebne są dalsze wizyty by znaleźć lek, który będzie przynosił ulgę na dłużej i będzie w miarę bezpieczny.
Konieczne jest obejrzenie zmian, bez tego trudno coś proponować. Jeśli dotyczą również oczu wskazana jest wizyta u okulisty.

Pozdrawiam