Co oznacza taki wygląd śluzu z dróg rodnych?

Witam przyjmuje tabletki antykoncepcyjne OVULASTAN od lipca. Od jakiegoś czasu zauważyłam dziwny śluz, grudkowaty, towarzyszy mu świąd. Rano zawsze jest go dużo ale jest płynny, nierozciągliwy ma brzydki zapach. Robiłam 4 dniową przerwę od tabletek po krwawieniu z odstawienia i śluz był taki jak kiedyś przed braniem tabletek. Normalny oraz bez nieprzyjemnego zapachu. Co to moze byc? Brzmi jak infekcja, ale jak nie biore tabletek to wszystkie objawy znikają. Prosze o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się do ginekologa i opowiedzieć mu o swoich spostrzeżeniach. Być może na skutek zażywania tabletek Ovulastan dochodzi u Pani do infekcji intymnej.

Producent tabletek antykoncepcyjnych Ovulastan wśród rzadko występujących działań niepożądanych wymienia infekcję grzybiczą pochwy (kandydozę), która objawia się m.in.: swędzeniem, pieczeniem, zaczerwienieniem pochwy, wydzieliną o grudkowatej konsystencji oraz nieprzyjemnym zapachem.

W takiej sytuacji wskazane byłoby wyleczenie infekcji oraz zmiana tabletek na inne.

O przyczynach zwiększonej częstotliwości infekcji podczas stosowania antykoncepcji pisaliśmy w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-zwiekszonej-czestotliwosci-infekcji-podczas-antykoncepcji-i-antybiotykoterapii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.