Co oznacza to powiększenie obwodu brzucha?

Witam, mam 25 lat i dość dziwny problem. 22 stycznia miałam miesiączkę dość obfita, przez tydzień. Od tego czasu nie mam miesiączki gdzie cykle miałam zawsze między nami 28 a 32dni. Zaczęłam dietę i tłumaczyłam sobie to opóźnieniem miesiączki, ale zrobiłam na wszelki wypadek test ciążowy, ponieważ z partnerem kochałam się bez zabezpieczenia (choć nie doszło nigdy do wtrysku w pochwie) Test zrobiłam 9 dni po spodziewanej miesiączce, która nie nadeszła, i mimo negatywnego testu nadal nie mam miesiączki. Od kilku dni mam plamienia nitki krwi lub różowy śluz dość obfity, mój brzuch mimo diety mam wrażenie, że jest większy i cały czas twardy, mam od 3 dni zaparcia i obolałe piersi, i poranne mdłości,choć są one bardzo delikatne. Wizyta u ginekologa dopiero na 24 marca, a ja zaczynam się martwić i zastanawiać czy test mógł być o mylny i nie wykrył wczesnej ciąży, choć jak już wspomniałam wcześniej partner nigdy nie skończył w środku. Najbardziej barwi mnie powiększenie obwodu brzucha wyglądającego jaknw ciąży i brak normalnej miesiączkim.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

powiększenie obwodu brzucha zazwyczaj nie następuje w pierwszych tygodniach ciąży, choć faktycznie zatrzymanie okresu i dolegliwości takie jak: mdłości, tkliwość czy bolesność piersi, a także plamienia mogą wskazywać na ciążę.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie.

Niestety współżycie bez zabezpieczenia, zwłaszcza tzw. stosunek przerywany, wiążą się ze stosunkowo wysokim ryzykiem zapłodnienia. Jeżeli regularnie współżyje Pani z partnerem to takiego ryzyka nie sposób wykluczyć.

Odsyłam do artykułu, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

By rozwiać Pani wątpliwości i kategorycznie wykluczyć ciążę, wskazane byłoby wykonanie badania laboratoryjnego z krwi na obecność beta hCG. Jest to najbardziej czułe i najpewniejsze badanie.

Jeśli jest Pani zainteresowana, pod tym adresem odnajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.