Co powoduje bóle poniżej żołądka po zjedzeniu chilli?

Dobry wieczór! Bardzo lubię pikantne potrawy, ale od około pięciu lat po zjedzeniu potraw przyprawionych chilli, papryczki, od niedawna nawet jalapeno po czasie - od godziny do kilku - kilkunastu godzin odczuwam silny ból poniżej żołądka. Mam wrażenie, że czuję w którym miejscu układu pokarmowego jest to jedzenie ponieważ ten ból tak jakby się przemieszczał z lewej strony na prawą i schodził coraz niżej. Od kilku lat po zjedzeniu ciezkostrawnych potraw, podczas trawienia odzuwam silny ból głowy.

Do pełnej konsultacji neurologicznej, z całą dokumentacją ; do interpretacji klinicznej!!
Może zaburzenia jelitowe, nietolerancja ostrych przypraw??
Ogólny stan zdrowia, dieta, tryb życia, nastrój??
Jakie wyniki badań ???

Pozdrawiam