Co robić z wynikami tarczycy?

Co robić z wynikami tarczycy. Mam w rodzinie hashimoto, nadczynność tarczycy i niedoczyność(mama, siostra mamy i babcia). Moje wyniki z września to tsh 3,6(norma 4,2) ft3 4,0 (n. 4.43) i ft4 1,8(n. 1,77). Byłem u endokrynologa bo wypadają mi włosy(w ciągu 7 miesięcy straciłem z 60% włosów i dorobiłem się sporych zakoli a mój tata(50 lat) ma jeszcze włosy, mam cały czas podwyższone RBC, jestem ciągle zmęczony mimo spania 10-12h, rano gdy wstaje jest mi okropnie zimno. Byłem z wynikami u endokrynologa który powiedział mi że zmian na tarczycy nie wyczuwa i że jej syn tez tyle śpi, a wyniki pewnie były błędne. Zrobiłem usg tarczycy które wyszło bez zmian. Temat odpuściłem i zarejestrowałem się do innego endokrynologa na marzec, ale zacząłem niedawno odczuwać duszności już przy lekkim wysiłku, więc powtórzyłem badanie. Tym razem jest to tsh 4,1, ft3 3,94 i ft4 1,75 przy tych samych normach co wyżej. Dodam że mam dopiero 20 lat. Towarzyszy temu brak motywacji, ciągła senność, wypadanie włosów oporne na loxon, szampony i odżywki z apteki zapisane przez dermatologa. To wszystko pojawiło się około rok temu. Wcześniej mogłem spać po 4-6h, miałem bardzo gęstę włosy(przez pare lat długie). Nie pije alkoholu - na sylwestra wypiłem 1/8 szklanki whiskey z colą. Nie palę. BMI 21(172cm wzrostu 62kg wagi).

Dzień dobry,

Pana pomiar TSH nie powinien przekraczać 2,5.

Proszę się skonsultować z innym endokrynologiem, który wdroży u Pana szerszą diagnostykę i ewentualne leczenie farmakologiczne.

Pozdrawaim