Co znaczą te bóle po lewej stronie brzucha?

witam mam 40 lat od jakiegoś czasu miewam bóle po lewej stronie brzucha niekiedy jest posrodku a nieraz pod lewą piersia,byłam na usg doktor wykluczył trzustke ,wątroba jest optłuszczona po lewej stronie,wyniki moczu i krwi w normie ,wynik GGTP 20,AMYLAZA 32,CRP 1.06,Ale od jakiegoś czasu czuje rozlewające ciepło po lewej stronie tak jakby w górnej części zeber ,prosze o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pani takie nieprzyjemne dolegliwości związane z układem pokarmowym. Równocześnie prawidłowo, że wykonała już Pani pewną diagnostykę, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Ból brzucha to dolegliwość może występować pod wpływem wielu czynników, a należą do nich między innymi: wrzody żołądka lub dwunastnicy, niestrawność, choroby trzustki, a także zapalenie błony śluzowe żołądka.

Biorąc pod uwagę Pani wyniki badań, można by stwierdzić, że wszystkie parametry wystąpiły w wyznaczonych granicach normy. Badanie USG prawdopodobnie nie wykazało większych odchyleń, natomiast stłuszczenie wątroby nie powinno powodować objawów bólowych w lewej części brzucha.

Zalecamy rozszerzyć diagnostykę o badanie gastroskopii, wraz z pobraniem wycinków do badań histopatologicznych. Można by również wykonać badanie kału pod kątem zakażenia bakterią Helicobacter pylori.

Ze względu na pewną odległość, trudno jest ocenić dokładnie aktualny stan Pani zdrowia. Proponujemy wizytę u lekarza gastrologa, który po przeanalizowaniu dotychczasowych badań, zdecyduje o dalszej diagnostyce i ewentualnym leczeniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-wrzodow-zoladka

https://portal.abczdrowie.pl/wrzody-zoladka-przyczyny-objawy

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.