Czy jest duża szansa na to, że jestem w ciąży?

Witam, moj chłopak wsadził mi raz penisa w pochwe i odrazu wyciagnał, mozliwe ze wczesniej doznał prejakulatu. 6 dni pozniej dostałam okresu, normalnie była krew i bolal mnie brzuch przed i podczas tak jak ma to zwyczaj zawsze. Czy jest szansa ze jestem w ciazy?
KOBIETA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej w pytaniu wynika, że doszło do współżycia już po owulacji, ponieważ po kilku dniach dostała Pani normalnie miesiączkę. Wydaje się, że ryzyko ciąży jest niezbyt wysokie w takiej sytuacji. Niemniej jednak nie pisze Pani, czy cykle są regularne. Jeśli są, to można uznać, że faktycznie ryzyko zapłodnienia jest niewielkie.

W sytuacji odwrotnej, takiej pewności mieć nie można. Gdy okresy nie są regularne i cykle mają różne długości, to owulacja może wypadać w różnych terminach, niekoniecznie w okolicy jego połowy. W obecnej sytuacji warto obserwować dalej organizm do kolejnej miesiączki. Jeśli chce mieć Pani dodatkowo pewność co do ciąży, to można wykonać test. Jest to ważne, ponieważ trzeba pamiętać, że część kobiet, pomimo poczęcia, normalnie miesiączkuje nawet do kilku miesięcy. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów, można rozważyć wizytę u specjalisty, aby wykonał badanie ginekologiczne oraz jeśli konieczne, to USG dróg rodnych. Na podstawie zebranego wywiadu oraz badań możliwe będzie dokładne określenie Pani stanu.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zaplodnienie-komorka-jajowa-plemnik-powstanie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.