Czy leki wziewne mogły spowodować dużą próchnicę?

Kilka zębów ma próchnice. Chodzę do dentysty. Leczę się na astmę i alergie. Czy leki wziewne mogły spowodować tak dużą próchnicę? Czy nic dentystyczna, pasta do zębów i płyn do płukania mogę używać z fluorem ? Czy płyn do płukania lepszy jest z alkoholem czy bez ? Jakie produkty do higieny jamy ustnej są dobre ?

Witam,
Leki wziewne nie powodują próchnicy. Można stosować produkty z fluorem.
Przy płukankach warto zwrócić uwagę, aby nie zawierały chlorheksydyny. Ten środek jest idealny po zabiegach chirurgicznych ale stosowany przez dłuższy okres czasu mocno przebarwia zęby.
Proponuję wizytę konsultacyjną u stomatologa, który wykryje wszystkie ogniska próchnicowe. Następnie konieczne będzie zlikwidowanie ich, ale po wcześniejszej wizycie u wykwalifikowanej higienistki, która wyczyści zęby, a jednocześnie dobierze najlepsze produkty do higieny domowej.