Czy mogę w tej sytuacji stosować Proursan?

Witam Państwa! Mam pytanie do gastrologa. Jestem po cholecystektomii, miałem zabieg ECPW z powodu cholestazy żółci. Podczas zabiegu ECPW wykryto owrzodzenia dwunastnicy. Zalecono Proursan na noc. Rano miałem silny ucisk w okolicy dwunastnicy który zniknął całkowicie! po zjedzeniu śniadania. Potem cały dzień miałem nieustanny głód, mimo często spożywanych posiłków w małych ilościach. Głód nasilił się po Proursanie. Byłem rozdrażniony cały dzień. Czy w mojej sytuacji nie ma przeciwwskazań do stosowania Proursanu? Czy stosować tylko na noc?

Produktu leczniczego Proursan nie należy stosować u pacjentów z:

-ostrym zapaleniem pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych

-niedrożnością dróg żółciowych (niedrożność przewodu żółciowego wspólnego lub przewodu pęcherzykowego)

-częstymi epizodami kolki żółciowej

-zwapniałymi kamieniami żółciowymi widocznymi w promieniach rentgenowskich

-osłabioną kurczliwością pęcherzyka żółciowegonadwrażliwością na kwasy żółciowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1

-po nieudanym zabiegu portoenterostomii lub braku uzyskania poprawy w przepływie żółci u dzieci z niedrożnością dróg żółciowych