Czy mogę wykonać test owulacyjny podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale w celu zwiększenia pewności, że nie zajdę w ciążę wolałbym wiedzieć, kiedy mam dni płodne a kiedy niepłodne. Chciałabym w tym celu wykonać test owulacyjny, jednak czy będzie on miarodajny skoro biorę tabletki antykoncepcyjne?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Takie postępowanie jest całkowicie pozbawione sensu. Tabletki antykoncepcyjne blokują owulację, więc określanie dni płodnych mija się z celem. Dni płodne nie występują w ogóle.