Czy mogłam zajść w ciążę, gdy kochałam się dzień przed okresem?

Kochałam się z moim chłopakiem do końca dzień przed planowaną miesiączką, jednak nie dostałam okresu, spóźnia się dwa dni. Czy to możliwe, że zaszłam w ciążę? Testu ciążowego nie mogę wykonać, gdyż jest za wcześnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

test ciążowy możesz wykonać już teraz. Czas przed wystąpieniem krwawienia miesiączkowego jest czasem fazy niepłodnej cyklu. Mniej więcej w połowie cyklu menstruacyjnego (liczonego od pierwszego dnia wystąpnia krawienia do ostatniego dnia przed następnym krawieniem) występuje owulacja - jeżeli nie przyjmujesz antykoncepcji a cykle masz owulacyjne - wówczas można rozpoznać ten czas po charakterystycznych objawach np.: wygląd i konsystencja śluzu, temperatura, obserwacja szyjki macicy.

Jeżeli współżyliście bez zabezpieczenia w trakcie dni płodnych to mogło dojść do zapłodnienia. Warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem, w celu weryfikacji ciąży, a także celem dobrania najlepszej metody antykoncepcyjnej.