Czy osoba po udarze przed usunięciem powinna wystrzegać się jakiś leków?

Dzień dobry Mam mieć usunięty ząb 7. Jestem po udarze. Przyjmuję leki na padaczkę Tegretol. Mam cukrzycę 2 przyjmuje insulinę i Glucophage. Biorę leki na nadciśnienie Valsacor, Lacipil oraz acard. Biorę też anasteloc, nebilet, lipanthyl,prostamik,diaprel mr, kalipoz. Czy któregoś leku nie powinienem brać przed zabiegiem i jak długo?. Jaki mam wziąć antybiotyk dla ochrony, który by nie kolidował z przyjmowanymi lekami. Zabieg mam 24 kwietnia. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Jan Dziedzic urszula-1952@o2.pl

Wskazana konsultacja lekarza rodzinnego przed zabiegiem usunięcia zęba,który ewentualnie zmodyfikuje przyjmowane leki.Lekarza stomatologa należy poinformować o stanie swojego zdrowia i przyjmowanych lekach.