Czy plaster zadziałał?

Witam! W sobotę 24.12 powinnam zmienić pierwszy plaster na drugi, niestety zapomniałam zabrać nowego plastra ze sobą i drugi nakleiłam dopiero po zakupie 26.12. Podobno plaster działa jeszcze dwa dni, więc czy stanowi to jakiś problem? Czy jestem teraz nadal zabezpieczona i nie wystąpi krwawienie? Dodam, że pierwszy plaster nosiłam przez cały czas do tego 26-go.

Witam serdecznie!
Nie bez powodu producenci plastrów zalecają przyklejanie nowych plastrów co 7 dni. Jak słusznie Pani zauważyła, plastry wykazują swoje działanie dłużej niż 7 dni. Trudno jednak jednoznacznie określić - ile. Producent w podobnych sytuacjach zaleca stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. Ze względu na ryzyko obniżenia poziomu uwalnianych hormonów i ich poziomu w surowicy krwi, nie możemy mieć pewności, że nie pojawi się krwawienie z odstawienia.
Pozdrawiam