Czy podejrzenia co do mojej ciąży są słuszne?

witam,mam problem. ostatnia miesiączka była 28 września-spóźniła się o 8 dni. trwała 3 dni, była taka jak zawsze, lecz po skończonej "miesiączce" pojawiło się brazowe plamienie, ktore mnie zaniepokoilo. zrobilam test ciazowy-wyszla delikatna kreska. 5 pazdziernika zrobilam badanie bthcg-56,60. po 48h wyniosla 95,57. plamienie cały czas wystepowalo,udalam sie na wizyte do gin-stwierdzil wczesna ciaze i zapisal luteinę oraz kazal powtorzyc krew. 14pazdziernika powtorzylam i wyniosla 520.69, 19 paź byłam na wizycie, nie bylo widac pecherzyka. lekarz stwierdzil ze to bardzo niepokojace,poniewaz ma dobry sprzet i pecherzyk powinien juz byc widoczny. kazal powtorzyc badanie - jesli beta znow sie podniesie to udac sie do szpitala - wypisal skierowanie z podejrzeniem ciazy pozamacicznej. nie wyklucza nadal wczesnej ciazy. czy to mozliwe ze owulacja przesunela sie na tyle,ze w ciaze zaszlam dopiero krotko przed miesiaczką, np. 24września?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

możliwe jest przesunięcie owulacji i zajście w ciążę nawet krótko przed miesiączką. Ponadto można pomylić menstruację z tak zwanym plamieniem implantacyjnym, które często zbiega się w czasie z terminem miesiączki. Od okresu różni się tym, że trwa krócej, nie jest tak obfite i nie zawiera skrzepów charakterystycznych dla menstruacji.

Proszę monitorować hormon beta-HCG oraz udać się ponownie do lekarza, aby wykonać USG. Skoro lekarz nadal nie wyklucza wczesnej ciąży, to trzeba mieć nadzieję. Trzymamy kciuki!

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-i-przyrost-bhcg-a-ryzyko-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-pecherzyka-ciazowego-co-oznacza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-bhcg-a-pusty-pecherzyk-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.