Czy skrzepy mogą być objawem stosowania tego leku?

Dzień dobry. Jestem tydzień po miesiączce i zauważyłam że podczas upławów pojawiają się malutkie skrzepy krwi, tak jakby mięsiste. Dodam ze przed miesiączka stosowałam tydzien gynalgin ponieważ u ginekologa wyszło mi zapalenie szyjki macicy. Po miesiączce znowu zaczęłam go stosować. Czy te mięsiste skrzepy mogą być objawem stosowania tego leku? Czy jest się czego obawiać? Czy może to być objaw oczyszczania macicy i wypadanie skrzepów w trakcie wypływania resztek globulek? Właśnie zakończyłam kuracje lekami i martwię się

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które Pani opisuje mogą mieć związek ze stosowaniem leku Gynalgin. Jest to preparat dopochwowy i w ten sposób mogą być wydalane jego resztki.

Ponadto producent leku Gynalgin informuje w ulotce, która jest dołączona do opakowania o możliwości wystąpienia działań niepożądanych. Wśród nich wyróżnia upławy, zaburzenia miesiączkowania, plamienia oraz krwawienia z pochwy. Najprawdopodobniej skrzepy, o których Pani wspomina, są właśnie jednym ze skutków ubocznych leku Gynalgin.

Skoro zakończyła już Pani kurację tym lekiem, to proszę zaobserwować swój organizm. Jeśli nadal będą występowały skrzepy, to proszę zgłosić się do ginekologa.

Więcej na temat leku Gynalgin pisaliśmy w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/gynalgin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.