Czy stosując cztery miesiące pigułki antykoncepcyjne, mogę zrobić miesiąc przerwy?

Mam dwadzieścia lat i od czterech miesięcy stosuję pigułki antykoncepcyjne. Czy mogę zrobić miesiąc przerwy w braniu tabletek. Czy to nie zaszkodzi mojemu organizmowi?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odstawienie tabletek na miesiąc nie powinno być przyczyną problemów zdrowotnych. Proszę tylko pamiętać, że w pierwszym po odstawieniu tabletek cyklu owulacyjnym jajeczkowanie może wystąpić trochę później niż zwykle. Co za tym idzie, "prawdziwa miesiączka" (czyli drugie krwawienie po odstawieniu pigułek) może nastąpić nieco później i nie musi to być związane z ciążą.

Pozdrawiam!