Czy terapia pomoże mi wyjść z depresji, czy już nie ma dla mnie ratunku?

Witam, od 4 tygodni zażywań lek trójpierścieniowy, jest to już mój 7 lek od stycznia, wszystkiej jak na razie nie działały i z tym lekiem jest podobnie - czuję niewielka poprawę, do tego mam niemijające myśli o samobójstwie oraz wyobrażenia bez jakichkolwiek planów, mam tych myśli dość, tylko one mi przeszkadzają, bo towarzyszą mi od rana do wieczora. Mam rozpoznane zaburzenia lękowe z napadami lęku i depresję, dopiero zacznę terapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym - czy ta terapia pomoże mi z tego wyjść, czy już nie ma dla mnie ratunku?

ponad rok temu

Witam!

Nie wspomina Pani od jakiego czasu zażywa Pani dany lek, proszę pamiętać, że leki zaczynają działać po okrsie ok. 4-6 tygodniu.

Terapia w nurcie psychodynamicznym pozwoli przepracować lęki, znaleźć ich źródło, uświadomić je sobie, aby w konsekwencji polepszyć swoje funkcjonowanie. Dużo zależy od nastawienia, dlatego ważne jest, aby popracowała Pani z terapeutą także nad motywacją i pozytywnym myśleniem. Terapia psychodynamiczna jest skuteczna, ale proszę pamiętać, że aby osiągnąć efekty należy systematycznie poddawać się terapii.

Praca w nurcie psychodynamicznym opiera się przeważnie na dłuższej terapii - dlatego proszę nie rezygnować jeżeli usłyszy Pani od terapeuty, że może trwać nawet 3-5 lat.

Pozdrawiam.