Depresja oraz uczucie odosobnienia i odrealnienia u 19-latki

Mam 19 lat.Od 8 miesięcy cierpię na depresję.Moim największym problemem jest uczucie odosobnienia,nierealności.Ciągle zastanawiam się kim ja jestem,jak to się dzieje,że czuję,jak powstał świat i skąd to wszystko się wzięło.Jak człowiek może funkcjonować.Patrzę na siebie w lustrze,oglądam ręce i stale się zastanawiam.Wtedy nachodzą lęki.Wiem,że to głupie.Nie umiem przepędzić tych myśli.Chciałabym żyć normalnie,lecz potrzebuję kogoś,kto mi to wytłumaczy.U psychologa byłam 2 razy.Jak sobie pomóc?;(

Szanowna Pani, objawy, które Pani opisuje stanowią dla Pani źródło cierpienia dlatego też szuka Pani pomocy także w tym miejscu. Objawy utrudniają Pani codzienne funkcjonowanie i są powodem nieprzyjemnych emocji i napięcia. Zatem bardzo dobrze, że próbuje Pani z tym walczyć i to zrozumieć. Bardzo dobrze również, że wybrała się Pani do psychologa. Mam jednak poczucie, że dwie wizyty to zdecydowanie za mało, żeby odczuć poprawę i zacząć żyć normalnie. W przypadku takich trudności jakie Pani doświadcza potrzebna jest psychoterapia a na to potrzeba czasu - nawet kilkadziesiąt spotkań. Proszę zatem nie rezygnować z wizyt u psychologa. Najprawdopodobniej za jakiś czas odczuje Pani poprawę. Pozdrawiam, Monika Wysota