Dlaczego mam to pieczenie w gardle?

Witam mam 41 lat w kwietniu zdiagnozowano u mnie poprzez gastroskopie mala przepuklina zatoru przelykowego odżywiam sie w miarę zdrowo od ponad tygodnia mam nie smak w ustach piecze mnie podniebienie tylna część gardła czasami mam lekko kwasny posmak i wrazenie jakby jezyk po bokach mnie bolal jakbym miała rany. Wykonalam morfologie i crp wyniki idealne. Proszę o pomoc co to moze byc. Z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pieczenie w gardle połączone z odbijaniem się kwasu żołądkowego może świadczyć o chorobie refluksowej przełyku. Powodem może być też zdiagnozowana już u Pani przepuklina rozworu przełykowego.

Objawy tych schorzeń są bardzo podobne i polegają one między innymi na: uczuciu suchości w ustach, częstym odbijaniu kwasu żołądkowego do przełyku, pieczeniu gardła oraz zgadze.

W leczeniu przepukliny rozworu żołądkowego stosuje się preparaty zmniejszające wydzielanie się kwasu żołądkowego. Pomocne są również środki, które zmiękczają stolec (co pomaga przy zaparciach), a także leki przyspieszające przechodzenie treści żołądka do dwunastnicy.

Więcej informacji o schorzeniu przepukliny rozworu przełyku znajdzie Pani w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-rozworu-przelykowego

Podsyłam również link do artykułu o chorobie refluksowej przełyku:

https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.