Dlaczego mam zawroty głowy i szumy uszne?
Witam. Od jakiegoś czasu (okolo 6mc.) borykam się z zawrotami głowy, szumy w uszach i do tego czuje czasem jakbym był odurzony. Jest to bardzo męczące czasami mam wrażenie, że zaraz zemdleje. Proszę o jakas opinie na ten temat. Co mam zrobić i gdzie się udać. Robiłem rezonans mózgu oraz badanie krwi kszystko tam jest okej. Jeszcze miałem przeswietlony kreg szyjny wykazalo tam spłycenie lordozy szyjnej.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT 7 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Rozumiem, że doświadczane przez Pana zawroty głowy, szumy w uszach i uczucie odurzenia są poważnym problemem, który znacząco wpływa na jakość Pana życia. Dobrze, że podjął Pan już kroki w kierunku diagnozy, wykonując rezonans mózgu i badania krwi.
Zawroty głowy i szumy w uszach mogą mieć różne przyczyny. Jedna z nich może być związana z układem równowagi w uchu wewnętrznym. Układ ten, znany również jako przedsionkowy, jest kluczowy dla zachowania równowagi i orientacji w przestrzeni. Gdy ten system jest zaburzony, na przykład w wyniku infekcji, stanów zapalnych, urazów, a nawet zaburzeń krążenia krwi do ucha wewnętrznego, może to prowadzić do odczuwania zawrotów głowy. Opisywane objawy mogą również być związane z zaburzeniami krążenia lub napięciem mięśniowym w obrębie szyi, które wpływają na przepływ krwi do struktur ucha wewnętrznego i mózgu. Takie uzasadnienie mogłoby korelować ze stwierdzonym spłyceniem lordozy szyjnej.
Proponuję rozpocząć od konsultacji z laryngologiem, który specjalizuje się w problemach ucha wewnętrznego. Może być pomocne także skonsultowanie się z fizjoterapeutą, który specjalizuje się w terapii kręgosłupa, zwłaszcza w kontekście wspomnianej lordozy szyjnej.
Ponadto, jeśli doświadcza Pan dużo stresu oraz idącego za nim napięcia, warto rozważyć nauczenie się różnych metod relaksacyjnych, jak techniki oddechowe, medytacja. Zaburzenia lękowe i stres również mogą prowadzić do podobnych objawów.
Oto kilka artykułów, które mogą poszerzyć Pana wiedzę na ten temat:
https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy
https://portal.abczdrowie.pl/szumy-uszne
https://portal.abczdrowie.pl/zniesienie-lordozy-szyjnej
https://portal.abczdrowie.pl/sztywnosc-karku-przyczyny-i-leczenie
Pozdrawiam serdecznie.
Proszę pamiętać, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, proszę o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.