Gronkowiec MRSA a wynik badań krwi

Witam mam pytanie czy Gronkowiec MRSA może wpływać na wyniki krwi ? głównie chodzi mi o Limfocyty i neutrofile, bo ostatnie wyniki jakie mi wyszły to Limfocyty 2,5tys ul (1,2-3,2) Granulocyty Obojętnochłonne 1,7 tysul(2,1-7) Granulocyty Obojętnochłonne% 37%(45-75) Rozmaz Ręczny: Segmentowanie 29% (40-70) Limfocyty 58%(20-45) Wykonywałem USG Jamy brzusznej rtg klatki piersiowej i wszystko ok, Leukocyty: 4,5tysul Erytrocyty 4,7, Hemoglobina 14,9, Hematokryt 44,4 Płytki Krwi 233

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane przesunięcie w rozmazie krwi, tj. przewaga limfocytów nad neutrofilami najczęściej jest wynikiem infekcji wirusowej. Bez wątpienia nie ma to związku z gornkowcem MRSA. By precyzyjnie wskazać przyczynę nieprawidłowego rozmazu, podany wynik powinno się zinterpretować w oparciu o szczegółowe dane klinicze.