Jak leczyć wrzody żołądka i dwunastnicy?

M,69l.Od40l.mam dolegliwości ukł.trawiennego.Wrzody żołądka i dwunastnicy.Bywały lata lepsze i gorsze, jednak ostatnie 5 lat to gehenna. Coroczne gastroskopie wciąż to samo.Żółciowe zapalenie błony śluz. żołądka, refluks XII-czo-żołądkowo-przełykowy, niedomoga zwieracza wpustu,przepuklina wślizgowa, HP(-).Gastrolog zapisuje ciągle to samo:polprazol lub bioprazol lub emanera lub dextilan zawsze probiotyk i na uspokojenie.Nic nie pomaga.Teraz mam dyspepsję. Inne wyniki w normie.Czy IPP to jedyne

witam,

na początek proszę zrezygnować z pokarmów drażniących układ pokarmowy; wszystkie sztuczne dodatki do jedzenia, chemiczne wzmacniacze smaku i inne zbędne składniki pokarmowe. Warto skonsultować się z dietetykiem.

Drugą rzeczą jest zadbanie o mechanikę pracy jelit, wiele problemów bierze się z niewłaściwej ruchomości tkanek jamy brzusznej. Tutaj bym zalecał udać się na terapią wisceralną do Osteopaty lub Fizjoterapeuty zajmującego się takimi rzeczami.

W kwestii leków może być tak, że składnik któregoś leku powoduje takie objawy więc zalecam zrewidować ulotki przyjmowanych leków i sprawdzić, które mogą podrażniać śluzówkę układu pokarmowego. Warto się też zastanowić czy wszystkie medykamenty są dla Pana niezbędne, bo może się okaże że są jakieś zbędne tabletki, a jak wiadomo to każdy lek pozostawia coś po sobie złego i dobrego.

pozdrawiam serdecznie,
Konrad Skrzat