Jak mam przygotować się do kolonoskopii?

Witam, mam niedługo badanie kolonoskopię. Bardzo się obawiam, ponieważ choruję na NERWICĘ LĘKOWĄ, boję się, że dostanę ataku paniki przed badaniem lub w czasie badania, boję się też dożylnego znieczulenia, bo nie wiem czy nie będę miała jakiś skutków ubocznych. Proszę o poradę jak przygotować się do badania żeby zaoszczędzić nerwów sobie i lekarzowi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,
kolonoskopia jest badaniem bolesnym, znieczulenie dożylne umożliwia komfort jaki jest potrzebny lekarzowi do prawidłowej diagnostyki i pacjentowi do przetrwania tego nieprzyjemnego procesu. Proszę nie martwić się o skutki uboczne znieczulenia, podawane są benzodiazepiny; grupa leków o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym oraz anestetyk dożylny, wywołujący zależną od dawki utratę świadomości - wprowadza się, w stan snu pacjenta i opioid - lek przeciwbólowy, te leki umożliwiają komfortowe przeprowadzenie diagnostyki. Dojście do żyły zwykle wcześniej jest założone (kaniulacja żył obwodowych - zakłada się venflon), co umożliwia podanie leków i płynów. Może pani przed zabiegiem wyrównać oddech, wykonując ćwiczenia oddechowe, które wyłączają układ współczulny (uspokaja się serduszko, ciśnienie krwi, dyskomfort spowodowany nadprodukcją soków żołądkowych, wystarczy położyć język na podniebieniu i oddychać przez 60min. Zachęcam do poczytania; http://topniusy.com/lekarz-radzi-dotknij-jezykiem-podniebienia-oddychaj-minute-obserwuj-sie-dzieje/
Pozdrawiam serdecznie
Może Pani sama się wyciszyć