Jak pozbyć się oponki z brzucha?

Mam 12 lat, ważę 42 kilo, jestem dziewczyną i chodzę do klasy sportowej. Mam 7 godzin w-fu tygodniowo, więc często uprawiam sport. Mój tata jest dosyć chudy, mama nie jest bardzo gruba, ale chuda też nie jest ;) Wszyscy mówią mi, że wyglądam chudo. Rzeczywiście mam chude ręce, nogi, ale brzuch jakoś nienaturalnie mi odstaje. Wstydzę się nosić obcisłe bluzki, bo wyglądam jakbym była w ciąży ;D Wstaję o 7:00 i nigdy nie jem śniadań, bo gdy idę do szkoły zaczynam się źle czuć. O 12:30 mam w szkole obiad (zupa lub ziemniaki i mięso). O 16:30 mam w domu obiad, o 21:00 jem kolację. W ciągu dnia zjadam czasem lody, lizaki, chipsy. Wiem, że to źle ;( Choruję na astmę, biorę leki. Proszę, jak mam pozbyć się oponki z brzucha?

Witam,

Chciałam Cię prosić o podanie wzrostu, gdyż bez tej informacji nie jestem w stanie stwierdzić czy Twoja masa ciała mieści się w normie, czy też rzeczywiście masz nadwagę. Przykładowe ćwiczenia pomocne w kształtowaniu "brzuszka" znajdziesz na http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia Dobrze, gdyby ćwiczenia nadzorowała osoba dorosła (dzięki temu będzie wiadomo, czy wykonujesz je prawidłowo).

Pozdrawiam

P.S Wszystkie decyzje koniecznie konsultuj z rodzicami.