Jak się zachować podczas pierwszej wizyty u psychiatry?

Dzień dobry mam takie pytanie ponieważ Za tydzień odbędę pierwsza wizytę u psychiatry . Mam 31 lat i nie wiem od czego mam zacząć jak wejdę do gabinetu. Mam milion myśli od czego zacząć . Proszę mi doradzić . Jak mam sie zachować z góry dziękuje

Dzień dobry.

Najprościej zachowywać się naturalnie. Skoro to pierwsza wizyta, poświęcona, jak rozumiem, przede wszystkim diagnozie, psychiatra powinien kierować rozmową i zadawać pytania, na które Pani będzie po prostu odpowiadać. Warto też, korzystając z okazji, dopytywać o kwestie, które będą budzić Pani niepokój czy wątpliwości.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Dla każdego z nas nowa sytuacja zawsze wiąże się ze stresem, obawą - to naturalne. Może Pani powiedzieć o tym lekarzowi, że jest to pierwsza taka wizyta i jest to dla Pani stresujące. Może to pozwoli rozładować napięcie.

Może Pani przed wizytą spróbować zebrać myśli i uporządkować to, co wydaje się Pani najważniejsze, o czym chciałaby Pani opowiedzieć lekarzowi. Jest jednak także bardzo możliwe, że to lekarz poprowadzi pierwszą wizytę, na początku opisze, jak będzie ona wyglądała i sam będzie zadawał kolejne pytania, zbierając najważniejsze informacje.

Pozdrawiam!