Jak sprawdzić, czy Helicobacter zniknęła?

mam 23l.2 mies.temu wykryto u mnie H.Pylori,nadżerki, zapalenie żołądka, opuszka dwunastnicy i przełyku typu B. dostalam 2 antybiotki/10dni helicid28dni.obecnie od 3tyg biore debretin 3x1 i dexilant 1x1 60mg. jest lekka poprawa, nie mam az takich boli brzucha jak wczesniej,ale brzuch ciagle jest wzdęty, czesto miewam mdłosci po kawie lub slodyczach. Prosze o poradę czy moge wykonac zwykly test z apteki aby spr czy bakteria juz znikneła? czy musze robić ponownie gastroskopie albo test oddechowy

Witam.
Można wykonać:
- gastroskopię z pobraniem wycinka i wykonaniem testu ureazowego (mało przyjemne)
- test oddechowy (stosunkowo trudno dostępny),
- badanie antygenu Hp w kale - i to badanie polecam,jeśli chodzi o samo zakażenie H.
pylori.
Natomiast jeśli chodzi o inne dolegliwości i objawy to należałoby ew. rozważyć ponowną gastroskopię.

Test z apteki odradzam.