Jak szybko schudnąć i pozbyć się tłuszczu z nóg i brzucha?

Mam 13 lat, ważę 70 kg i mam 175 wzrostu. Za miesiąc jadę na wakacje. Chciałabym schudnąć. Najbardziej grube mam nogi, łydki i szerokie biodra. Nie stosowałam nigdy diet. Raczej większość czasu przesiaduję w domu. Jak szybko schudnąć?

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała nieznacznie wykracza poza normę, co oznacza, że możesz mieć nadwagę. Jednak jesteś w wieku, w którym masa ciała i jego kształt bardzo się zmienia za sprawą hormonów, więc nie martw się na zapas - na pewno wszystko się z czasem unormuje. Możesz udać się na konsultację do lekarza lub dietetyka.

Jeśli chcesz wyszczuplić nogi i biodra musisz zacząć się ruszać, zwłaszcza, że piszesz, że siedzisz głównie w domu. Zacznij uprawiać jakiś sport, który sprawi Ci przyjemność np. basen, czy długie spacery. Nawet jeśli jesteś w domu możesz się gimnastykować codziennie - skorzystaj z ćwiczeń na stronie abccwiczenia.pl lub z dowolnej płyty - czasem są dołączane do gazet.  Przy siedzącym trybie życia będzie Ci trudno tracić kilogramy, a w tym wieku nie możesz stosować żadnych drastycznych diet. To musi być naturalny proces wynikający ze zwiększonej aktywności fizycznej i unormowania diety. Nie możesz szybko chudnąć, tylko dlatego, że są wakacje.

Jeśli chodzi o dietę, to przede wszystkim musisz jeść regularnie 4-5 posiłków w ciągu dnia i koniecznie jedz śniadanie. Stosuj się do zaleceń zdrowego odżywiania: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Nie przejadaj się i zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów i słodkich napojów, jeśli je spożywasz. Jedz dużo warzyw i owców, oraz produktów zbożowych z pełnego ziarna. Nie zapominaj o białku - chudym mięsie i wędlinie, twarogu, przetworach mlecznych jak jogurt, czy maślanka. Ogranicz tłuste i smażone potrawy oraz mączne, takie jak kluski, czy pierogi. Możesz jeść chude mięso np. z kurczaka oraz ryby.

Pozdrawiam