Jakie produkty spożywać, by przestać tyć?

Witam,mam 29 lat,168 wzrostu i warzę 78kg i waga jest dla mnie problemem ,gdy byłam w ciąży przytyłam 20 kg i do dnia dzisiejszego nie udało mi się zrzucić 10kg.Od 4 lat mam nadwagę z którą nie mogę sobie poradzić,nie mam pojęcia co powinnam jeść,aby przyśpieszyć przemianę materi i aby wreszcie zacząć chudnąć.Dodam że mój ruch fizyczny jest zerowy ,mam siedzącą prace.Jak powinna wyglądać moja dieta i ile kalorii powinnam przyjmowaći przede wszystkim jakie produkty spożywać aby przestać tyć.Pozd

Jeżeli Pani problemy są tak zaawansowane - sugerowałabym współpracę ze specalistą który prześledzi jakie błędy Pani popełnia, jakie są potencjale fizjologiczne i biochemiczne przyczyny nadmiernej masy ciała i pomoże dobrać skuteczne postępowanie ażeby schudnąć i zachować nową masę ciała. Odżywianie zgodnie z zasadami prezentowanymi przez IŻŻ powinno być wystarczające ażeby cieszyć się szczupłą sylwetką i zdrowiem. Jeżeli jednak zalecenia te nie sprawdzają się dla Pani potrzebuje Pani lepiej dobranej pomocy niż porada internetowa aby naprawdę osiągnąć sukces.

Proszę udać się do dietetyka, przeanalizujecie wspólnie obecny sposób odżywiania i jak będzie potrzeba zmienicie dietę.Warto udać się również na siłownię lub zacząć uprawiać inne sporty.

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska