Jakie są skutki zmiany tabletek antykoncepcyjnych na inne?

Biorę tabletki 24 +4, jednak wyjeżdżałam na wakacje i nie chciałam mieć okresu, więc lekarz przepisał mi 2 opakowania 21+7 bez robienia przerwy. Nie dostałam okresu, jednak po skończeniu znów bez robienia przerwy wróciłam do tabletek 24+4. Skończyłam je brać, zrobiłam 4 dni przerwy, ale nie dostałam okresu. Moje pytanie: czy podczas tych zmian jestem całkowicie chroniona i czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne, czyli np. brak okresu? Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli tabletki przyjmowałą Pani regularnie, powinna Pani przez cały czas być całkowicie zabezpieczona. Miesiączka powinna jednak wystąpić. Jeśli okres nie pojawi się po kolejnym opakowaniu proponuję wykonać test ciążowy i ewentualnie zgłosić się do swojego ginekologa.