Które badanie płytek krwi jest dokładniejsze - manualne czy automatyczne?

Miesiąc temu zrobiłam badanie płytek maszynowe i wyszło 24 tys. potem zrobiłam manualne badanie płytek i wyszło 215 tys. Manualne było z palca. które badanie jest wiarygodne?

Zwykle badanie płytek wykonuje się na EDTA (rodzaj odczynnika laboratoryjnego).
Ale u niektórych ludzi badanie to musi być wykonywane na "cytrynian" lub "heparynę", ponieważ posiadają oni przeciwciała (niegroźne), aktywowane przez EDTA i tworzące agregaty płytek, co prowadzi to fałszywie niskiego poziomu płytek.

To badanie "manualne" to właśnie badanie z użyciem heparyny lub cytrynianu.
I to ono pokazuje jaki jest prawdziwy poziom płytek krwi.