Na co wskazuje to plamienie podczas stosowania leku Axia?

od 3 tygodni jestem na antykoncepcji- AXIA po tygodniu miałam lekkie plamienie zabarwione krwią. 3 dni temu przez 2 dni miałam wydzielinę zabarwioną na różowo oraz bóle podbrzusza. czy to może być implantacja zarodka? czy początek brania antykoncepcji?
KOBIETA, 22 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią objawy, a więc pojawienie się wydzieliny zabarwionej krwią oraz bóle podbrzusza są najprawdopodobniej działaniem niepożądanym doustnej antykoncepcji hormonalnej. Takie skutki uboczne są najbardziej uciążliwe w pierwszych miesiącach stosowania tabletek i nie są powodem do niepokoju.

Implantacja zarodka daje podobne objawy, ale jeśli zażywa Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to zapłodnienie jest mało prawdopodobne. Mimo to, warto wykluczyć je przy pomocy testu ciążowego.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-plamienia-i-nudnosci-a-prawdopodobienstwo-ciazy-przy-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-i-bole-brzucha-podczas-regularnego-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-rozpoczeciu-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych-teenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.