Negatywne testy mimo objawów ciąży i powiększenia macicy

Dzień dobry mam taki problem że dwa tygodnie się spóźnia okres, objawy ciąży mdłości zawroty głowy, bolące piersi a ciąży jeszcze nie widać test ciągle negatywny (nigdy mi się okres nie spóźnia). Byłam u lekarza niby jest ciąża bo macica jest powiększona ( żadnych torbieli nie ma itp. jestem okazem zdrowia) ale robiła usg dopochwowo i na zdjęciu nic nie widać tylko tyle że macica jest powiększona i kazała mi przyjść za tydzień lub za dwa tygodnie i zrobić test beta hcg, brać kwas foliowy i mówiła że mogła się owulacja przesunąć dlatego nie widać ciąży i uważać na siebie gdybym jednak była w ciąży i oczywiście dala mi zwolnienia od pracy na te dwa tygodnie.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Na początkowym etapie ciąży często nie udaje jej się uwidocznić w badaniu USG dlatego należy założyć że jest pani w ciąży[ suplementacja kwasu foliowego] oraz zrobić USG ginekologiczne za dwa tygodnie.