Nieświeży oddech a posiadanie przełyku Baretta

Witam.Czy majac nieswiezy oddech po ipp mozna miec przelyk baretta?zazywam helides 20 przemiennie z40 mg ,ale to nic nie daje.Pokarm zatrzymuje sie w przelyku. Ciezko mam przelknac.Uczucie kwasu w gardle.Ostatnia gastroskopia w sierpniu 2014r wynik przepuklina,zapalenie stopnia B przelyku.Najgorsze to ten straszny smrod(fetor)z buzi.Stomatolog wykluczyl przyczyne stomatologiczna.

Witam.
Przelyk Beretta to nie to samo co zapalenie przełyku w stopniu B wg klasyfikacji Los Angeles. Skoro w gastroskopii nie był opisywany, jest mało prawdopodobne, aby nagle się pojawił. Objawy daje przepuklina rozworu przelykowego i refluks żołądkowo-przelykowy. Należałoby pomyśleć o zabiegu operacyjnym tej przepukliny. Pozdrawiam i życzę zdrowia.