Pierwsza próba stosunku a ból w pochwie i częste oddawanie moczu

Mam 19lat i wczoraj pierwszy raz doszło do zbliżenia z moim chłopakiem, odczuwałam silny ból, próbowaliśmy kilka razy, 'wszedł we mnie' na około 5-10cm (wiem, że duża rozbieżność) nie było żadnej krwi, ale jakby do następnego dnia, czyli do dziś odczuwam ból w pochwie, dodam jeszcze, że po tych próbach oddawałam mocz, a teraz nawet nie wiem czy moja błona została przebita? i czy oddawanie moczu po próbach jest oznaką jakiejś infekcji?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ból i oddawanie moczu jest związane z podrażnieniem zewnętrznego ujścia cewki moczowej znajdującego się w pochwie. Ból mógł być związany z ogólnym napięciem i niewystarczającym rozluźnieniem się. Proszę się nie zrażać pierwszą próbą stosunku - ta najczęściej nie jest "wymarzona". Błona dziewicza nie występuje u wszystkich kobiet, u innych jest szczątkowa. Proszę się więc nie sugerować czy doszło do przerwania ciągłości błony dziewiczej. Należy także pamiętać, że nie stanowi ona zabezpieczenia przed ewentualnym zapłodnieniem. W związku z rozpoczęciem aktywności seksualnej wskazana jest wizyta u ginekologa i wykonanie cytologii.