Pląsawica jako powikłanie po operacji koarktacji aorty i napady agresji

Moja córka ma pląsawicę jako powikłanie po operacji koarktacji aorty,doszło do uszkodzenia układu pozapiramidowego-czy jest szansa na normalne życie?Ponadto od dwóch lat ma przerażające napady agresji ,których podobno nie pamięta,potem płacze i mówi, że nie ma siły z tym żyć.Obecnie ma lat 19,ukończyła Liceum Ogólnokształcące.Objawy agresji nasilają się przed miesiączką.Kiedy napad agresji mija wszystko wraca do normy.Czy to może być padaczka lub choroba psychiczna?Na pląsawicę cierpi od 13 lat
ponad rok temu

Należy rozważyć związek pląsawicy z przebytą operacją koarktacji / zwężenia/ aorty.
Czy Córka przeszła zapalenie stawów? ostrą chorobę reumatyczną?
Czy były przypadki pląsawicy w rodzinie ?
Zaostrzenie zaburzeń nastroju w okresie przedmiesiączkowym wiąże się ze spadkiem poziomu estrogenów w tym okresie, obniżonym progiem wrażliwości na ból i nadpobudliwością
Może też inne zaburzenia: elektrolitowe, hormonalne
Na pewno konieczne leczenie neurologiczne, konsultacja ginekologa-endokrynologa! Może dalsze badania: MRI i EEG, kontrola elektrolitów, hormonów tarczycycy, wit D, B12, żelaza
Konsultacja psychologiczna bardzo wskazana