Pominięta tabletka w pierwszym tygodniu a stosunek. Czy mogłam zajść w ciążę?

Witam, jestem 21-letnią kobietą, stosuję hormonalną antykoncepcję od 3 lat. Aktualnie stosuję tabletki Y***** i nie zażyłam 5. tabletki z opakowania, tego samego dnia odbył się stosunek. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? A jeszcze ważniejsze dla mnie pytanie. Czy w tej sytuacji powinnam dokończyć to opakowanie tabletek, czy już ich nie zażywać? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety pominięcie którejkolwiek z tabletek w pierwszym tygodniu wiąże się z największym ryzykiem zajścia w ciążę. Niezbędne jest jak najszybsze przyjęcie zaległej tabletki.
Może Pani dokończyć dany blister. Ważne, jest by w trakcie 7 najbliższych dni stosować dodatkowe metody zabezpieczenia.
Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania sugerowałabym wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam