Powtarzające się zasłabnięcia - jakie badania jeszcze wykonać?

Mam 17 lat. Od jakiegoś czasu słabnę, nie ważne czy jest zimno, czy też bardzo gorąco. Nagle robi mi się ciepło, wyskakuje na mnie tak zwany zimny pot, zaczyna mi się mienić przed oczami. Mierzono mi ciśnienie i jest w porządku, tak samo poziom cukru. Mam tylko obniżone HCT i wynosi ono 36,2% oraz MPV 6,7 fL, a podniesiony mam poziom cholesterolu i wynosi on 5,03 m m ol/L. Nie wiem, co mam robić. Nigdy się mi tak nie działo.

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W pierwszej kolejności rozważyłabym dokładniejszą diagnostykę kardiologiczną, ponieważ pojedynczy pomiar ciśnienia to mało. Myślę przede wszystkim o badani EKG oraz o badaniu holterowskim wartości RR i rytmu serca (badanie całodobowe). Ponadto testy w kierunku hipotonii ortostatycznej. Jeżeli w tym kierunku nie będzie żadnych odchyleń, następnie proponuję konsultację neurologiczną i w razie wskazań dalszą diagnostykę (np. badanie eeg).

Nie wiem, czy miała Pani wykonane podstawowe badania biochemiczne krwi (zwłaszcza elektrolity), ponadto warto oznaczyć TSH.

Serdecznie pozdrawiam!